DİJİMİND AKADEMİ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖZEL EĞİTİM YAYINCILIK LİMİTD ŞİRKETİ kısaca DİJİMİND tarafından, DİJİMİND eğitim paketini satın almam sırasında kişisel verilerim hakkında, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) uyarınca hazırlanmış DİJİMİND Öğrenci Aydınlatma Metni’ni okudum ve bu metin ile alakalı yeterli ve kapsamlı bir şekilde bilgilendirildim.

DİJİMİND tarafından verilerimin eğitim paketini satın almam kapsamında:

1-Kişisel Verilerinizin Yurt Dışındaki Üçüncü Kişilerle Paylaşılması Hakkında Açık Rıza

DİJİMİND anketlerini doldurmam, Whatsapp aracılığıyla bilgilendirilmelerin yapılması ya da verilerimin tutulduğu, aktarıldığı sistemlerin, e-posta sağlayıcıların teknik altyapılarının yurt dışında olması sebebiyle veyahut bilişim teknolojileri, pazarlama/reklam faaliyetleri ya da uzmanlık gerektiren danışmanlık vb. konularda DİJİMİND’ın yurt dışında yerleşik iş ortakları, tedarikçileri ve hizmet sağlayıcıları ile paylaşılması sırasında yurtdışına aktarım yapılmasına özgür irademle açık rıza veriyorum.

2-Analiz/İstatistik/Pazarlama Çerezleri Hakkında Açık Rıza

Kişisel verilerimin, bana özel olanak ve teklifler sunulması, genel veya bana özel kişiselleştirilmiş kampanyalar, avantajlar, promosyonlar, reklamların oluşturulması, kampanya, yarışma, çekiliş ve diğer etkinliklerin düzenlenmesi, segmentasyon, profilleme, raporlama, pazarlama ve analiz çalışmalarının yapılması, Mobil Uygulama, Site veya diğer 3. taraf ortamlarında DİJİMİND’e ait reklamların ve pazarlama/iletişim faaliyetlerinin (Mobil Uygulama ve Site’deki bildirimler, pop-up gösterimi, kişiye özel teklifler, kullanıcı ekranlarının özelleştirilmesi, anket vs.) yürütülmesi ile öğrenci deneyimini iyileştirmeye yönelik çalışmaların yapılması amacıyla işlenmesine özgür irademle açık rıza veriyorum.

3-Ticari Elektronik İleti Gönderilmesi Hakkında Açık Rıza

6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun uyarınca (ETDHK) ve onay vermeme gerek olmadan (Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik m.2/2-b) Kişisel verilerimin, ihtiyaçlarım doğrultusunda tarafıma uygun ürün, uygulama, avantaj veya kampanyadan yararlanabilmem; genel bilgilendirme yapılması, tanıtım, reklam, promosyon, satış ve pazarlama, kutlama, temenni amacıyla işlenmesi ve bu hususlarda iletişim adreslerime; DİJİMİND adına bu konuda gizlilik yükümlülüğü altında hizmet veren 3. Kişiler tarafından çağrı, kısa mesaj (SMS), multimedya nesneleri içeren MMS, fax, otomatik arama makineleri, e-posta ve benzeri iletişim kanallarından iletilecek veri, ses ve görüntü içerikli bilgilendirme, tanıtım ve pazarlama iletilerinin gönderilmesi bakımından ad, soyad ve iletişim numara, e-posta ve adres bilgilerimin işlenmesine özgür irademle açık rıza veriyorum.

Aydınlatma Metni’nde açıklandığı üzere; işlenen ve saklanan verilerimin neler olduğu ve hangi amaçlar doğrultusunda işlendiği, hangi kişi, kurum ve kuruluşlara aktarım yapıldığı konularında bilgilendirildim. İrademin değişmesi halinde ise 6698 sayılı Kanunun 11. maddesi uyarınca haklarımın neler olduğunun bilincindeyim.